stronalotnicza.pl

Infolinia*: 801 000 221 lub +48 22 621 11 11


Słoneczna Teneryfa


Teneryfa (hiszp. Tenerife) – należąca do Hiszpanii wyspa na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki, zaliczana do Makaronezji. Jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich i najludniejszą wyspą hiszpańską. Teneryfa, choć geograficznie leży w północnej Afryce, jest integralną częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. Obowiązującą na wyspie walutą jest Euro, a językiem urzędowym język hiszpański. Z mieszkańcami można się też porozumiewać w językach angielskim i niemieckim, w tych językach są też niektóre tablice informacyjne.

Santa Cruz de Tenerife jest największym miastem na wyspie i zarazem jej stolicą oraz prowincji Santa Cruz de Tenerife. Jest też, wspólnie z Las Palmas de Gran Canaria, stolicą autonomii Wysp Kanaryjskich.

Teneryfa oraz sąsiednia wyspa Gran Canaria jest często nazywana kontynentem w miniaturze ze względu na kilka typów krajobrazu i kilka stref klimatycznych na nich występujących. Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide, który jest parkiem narodowym, oraz zabytkowe miasto La Laguna.


Tanie latanie

Wbrew powszechnej opinii tanie loty oferują nie tylko tanie linie lotnicze. Co więcej loty tanimi liniami nie zawsze są takie tanie i konkurencyjne. Szukając niedrogiego połączenia lotniczego warto rozeznać się w promocjach linii lotniczych, ale również portalach oferujących wyszukiwanie połączeń najtańszych, które niezależnie od linii lotniczych mogą oferować rabaty i upusty. Poza promocjami z różnych okazji należy wziąć pod uwagę, iż wczesna rezerwacja prawie zawsze wiąże się z upustem, podobnie jak skorzystanie z ofert last minute. Różni przewoźnicy rozwiązują te kwestie inaczej, jednak zawsze są to korzystne zakupy i rezerwacje obniżające koszt podróży. Nie trzeba rezygnować z luksusu by skorzystać z biletów lotniczych w dobrej cenie, gdyż renomowane linie lotnicze również obniżają ceny połączeń na najpopularniejszych trasach zapewniając swoim klientom atrakcyjne niespodzianki przy rezerwacji online itp. W zależności od konfiguracji okazji bilety lotnicze w tanich liniach a dodatkowo kupione w promocji mogą wynieść przysłowiowe grosze, jednakże zakup okazyjny w rejsowych liniach uchodzących za kosztowne również jest możliwy, jednak wymaga sprytu, a także bycia na bieżąco z promocjami i ich zasadami.<


bestseller nowosci promocje last minute

newsletter

Dowiedz sie pierwszy o najtanszych ofertach. Rezerwuj jako pierwszy !